Danas je vrlo važno povezati biznis i tehnologiju, odnosno kako je primijeniti u praksi u pojedinim segmentima poslovanja jer bez toga tehnologija i nema nekog prevelikog smisla, kazao nam je u razgovoru direktor HP Hrvatska Boris Bauk na konferenciji HP 360° pod radnim nazivom New Style of IT.
Prema njegovim riječima danas je ključna mobilnost ljudi i poslovanja, način pristupa informacijama, društvene mreže, a to u HP-u se grupira u četiri ključna segmenta i to cloud rješenja, BYOD - Bring Your Own Device koji pred IT stavlja velike izazove zbog sigurnosti i održavanja, tu je već spomenuta sigurnost na razini cjelokupnih IT sustava, a na kraju je tu big data, odnosno način na koji se koriste već uskladištene i prikupljene informacije kako bi se omogućilo bolje i jednostavnije poslovanje.
Microsoft je pauzirao planove za projekt podatkovnog centra vrijednog milijardu dolara u središnjem Ohiju. I dalje posjeduje zemljište u Ohiju te planira dovršiti projekt u nekom trenutku u budućnosti. U međuvremenu će se dvije lokacije koristiti za poljoprivredu.
Huaweijeva neto dobit pala je 2024. zbog jednokratnog dobitka godinu dana ranije. Istodobno, prihodi su porasli u svim poslovima, vođeni snažnim dobicima u potrošačkim i inteligentnim automobilskim jedinicama.
Microsoft razmatra novi krug otpuštanja koji bi mogao započeti već u svibnju, prema informacijama osoba upoznatih s planovima. Vodstvo unutar nekih Microsoftovih timova raspravlja o ukidanju radnih mjesta srednjeg menadžmenta te o povećanju omjera programera u odnosu na neprogramere u projektima.