Pohrana je skupa, a ograničavanje istaknutih videozapisa i prijenosa omogućit će Twitchu da podrži videozapise koje korisnici žele zadržati.
Depositphotos
Twitch uvodi ograničenje na količinu pohrane koju streamer može imati za svoje prijenose (uploads) i istaknute (higlights) videozapise.
Naime, ta streaming platforma je najavila da će od 19. travnja svi prijenosi i istaknuti videozapisi ulaziti u novo ograničenje od stotinu sati pohrane po streameru, bez obzira na to jesu li videozapisi objavljeni ili ne.
Važno je napomenuti da se ovo ograničenje ne odnosi na prošle prijenose, odnosno prethodne livestreamove spremljene na račun streamera za gledanje na zahtjev, niti na isječke, koji su jednominutni segmenti namijenjeni dijeljenju na društvenim mrežama. Istaknuti videozapisi mogu biti dulji od isječaka i sastavljeni od nekoliko ključnih trenutaka iz videa, što znači da mogu zauzimati više prostora za pohranu.
Platforma je objasnila da je prvotno uvela istaknute videozapise kako bi povećala vidljivost i angažman streamera, no ta značajka očito nije bila jednako učinkovita kao isječci i mobilni feed za otkrivanje sadržaja. Pohrana je skupa, a ograničavanje istaknutih videozapisa i prijenosa omogućit će Twitchu da podrži videozapise koje korisnici žele zadržati na svojim računima te istovremeno uloži u poboljšanja značajki poput isječaka i mobilnog feeda.
Twitch je naveo da je manje od 0,5 posto aktivnih streamera premašilo ograničenje od 100 sati te će oni koji jesu biti izravno obaviješteni. Kako bi olakšali streamerima odabir videozapisa koje žele zadržati, Twitch je uveo filtre za Video Producer koji omogućuju sortiranje sadržaja prema duljini, broju pregleda i datumu stvaranja. Platforma će početi brisati videozapise korisnika koji premašuju ograničenje od 100 sati 19. travnja te će od tog trenutka nadalje ograničiti prijenose i istaknute videozapise.
Prema analizi podataka koju je proveo Surfshark, Amazon Echo je posebno podatkovno gladan pametni kućni uređaj. Istraživačka tvrtka je analizirala koliko podataka prikupljaju aplikacije popularnih uređaja za kuću te je otkrila da Amazonova aplikacija prikuplja korisničke podatke po 28 od mogućih 32 različite metrike, uključujući podatke o zdravlju i povijest pretraživanja.
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će broj provjera digitalne osobne iskaznice dosegnuti 86 milijardi u 2025., porast sa 75 milijardi u 2024. Time se održava trend iz prethodne godine kada je rast dosegao 16 posto.
Prema podacima Omdie, online potrošnja potrošača dosegnut će 4,4 bilijuna dolara u 2025. godini, pri čemu će SAD pridonijeti 1,4 bilijuna dolara. Do 2029. godine, ta će se cifra povećati na 6,6 bilijuna dolara, s američkim udjelom od 2 bilijuna dolara.