TikTok je promijenio svoje sigurnosne značajke kako bi bio u skladu sa zakonom Europske unije o digitalnim uslugama. Promjene su usmjerene na rješavanje štetnog internetskog sadržaja i prakse oglašavanja.
Tvrtka je objasnila da će nove značajke biti pokrenute u nadolazećim tjednima i uključivati alat koji će korisnicima omogućiti lakši način prijave sadržaja za koji smatraju da je nezakonit. Korisnicima će ponuditi popis kategorija između kojih mogu izabrati, uključujući uznemiravanje, govor mržnje i financijski kriminal. Prijavljeni sadržaj bit će uklonjen globalno ako je kršio smjernice zajednice tvrtke, au protivnom će ga dodatno procijeniti namjenski pravni tim. To može rezultirati manjom izloženošću sadržaju u zemlji u kojoj je prijavljen.
TikTok je također rekao da će korisnicima ponuditi mogućnost isključivanja personaliziranih ili ciljanih preporuka. Tvrtka je dodala da korisnici u dobi između 13 i 17 godina više neće vidjeti prilagođeno oglašavanje na temelju svojih aktivnosti na platformi, a računi onih mlađih od 16 prema zadanim su postavkama privatni.
Prema analizi podataka koju je proveo Surfshark, Amazon Echo je posebno podatkovno gladan pametni kućni uređaj. Istraživačka tvrtka je analizirala koliko podataka prikupljaju aplikacije popularnih uređaja za kuću te je otkrila da Amazonova aplikacija prikuplja korisničke podatke po 28 od mogućih 32 različite metrike, uključujući podatke o zdravlju i povijest pretraživanja.
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će broj provjera digitalne osobne iskaznice dosegnuti 86 milijardi u 2025., porast sa 75 milijardi u 2024. Time se održava trend iz prethodne godine kada je rast dosegao 16 posto.
Prema podacima Omdie, online potrošnja potrošača dosegnut će 4,4 bilijuna dolara u 2025. godini, pri čemu će SAD pridonijeti 1,4 bilijuna dolara. Do 2029. godine, ta će se cifra povećati na 6,6 bilijuna dolara, s američkim udjelom od 2 bilijuna dolara.