Uvodi se ažuriranje koje koristi umjetnu inteligenciju za procjenu upita za pretraživanje pristigle pošte.
Depositphotos
Ako primate puno e-mail poruka, a većina ljudi je u takvoj situaciji, ponekad može biti izazovno pronaći određenu staru poruku u pristigloj pošti. No, Google je pronašao rješenje i implementirao ga u Gmail.
Uz to, odlučio je da rješenje mora biti više umjetne inteligencije. Konkretnije, uvodi ažuriranje koje koristi umjetnu inteligenciju za procjenu upita za pretraživanje pristigle pošte kako bi se uzele u obzir vrijeme slanja, česti kontakti i najčešće kliknute poruke.
Značajka "najrelevantnijeg" pretraživanja uvodi se globalno za osobne račune, dok će poslovni računi dobiti tu značajku kasnije ove godine, ali nije navedeno kad točno.
Ako vas ideja o još više umjetne inteligencije u vašem softveru odbija, barem nećete biti obvezni koristiti ovu značajku. Google napominje da će, kada osobni račun dobije opciju "najrelevantnijih" rezultata pretraživanja, postojati prekidač za povratak na prikaz "najnovijih" koji će prikazivati rezultate obrnutim kronološkim redoslijedom kao i obično.
S druge strane, ako ste "sretno ukrcani na vlak umjetne inteligencije", imate sreće, jer ima mnogo više mjesta na kojima Google primjenjuje ovu tehnologiju. Samo ovaj mjesec, umjetna inteligencija se pojavljuje u više aspekata Googleovih portala za pretraživanje i kupovinu. Naravno, u bliskoj budućnosti bit će ih još više...
Prema analizi podataka koju je proveo Surfshark, Amazon Echo je posebno podatkovno gladan pametni kućni uređaj. Istraživačka tvrtka je analizirala koliko podataka prikupljaju aplikacije popularnih uređaja za kuću te je otkrila da Amazonova aplikacija prikuplja korisničke podatke po 28 od mogućih 32 različite metrike, uključujući podatke o zdravlju i povijest pretraživanja.
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će broj provjera digitalne osobne iskaznice dosegnuti 86 milijardi u 2025., porast sa 75 milijardi u 2024. Time se održava trend iz prethodne godine kada je rast dosegao 16 posto.
Prema podacima Omdie, online potrošnja potrošača dosegnut će 4,4 bilijuna dolara u 2025. godini, pri čemu će SAD pridonijeti 1,4 bilijuna dolara. Do 2029. godine, ta će se cifra povećati na 6,6 bilijuna dolara, s američkim udjelom od 2 bilijuna dolara.