Najveći svjetski sajam telekom industrije Mobile World Congress održan u Barceloni pokazao je ključne smjerove razvoja telekom industrije s posebnim naglaskom na mobilnu industriju i komercijalizaciju 5G mreža koje su danas u energetskoj krizi poseban izazov za telekome, ali gospodarstvu donose mnoštvo prednosti.
Ekipa ICTbusiness TV-a i ICTbusiness.info donijela je iz Barcelone mnoštvo zanimljiva materijala koji će izaći u sljedećih čak ekskluzivnih 6 televizijskih emisija, a pred vama je prva s vrlo zanimljivim sugovornicima.
Na početku smo razgovarali s Dejanom Ljuštinom iz Vision Partnersa koji govori o tome kakvo je stanju u industriji, koji su izazovi i problemi, što nam donosi ova i iduće godine.
O tome kako vidi razvoj industrije za ICTbusiness TV govori glavni direktor za tehniku i informacijske tehnologije najjačeg domaćeg telekom operatora Hrvatskog Telekoma Boris Drilo.
U drugom dijelu emisije o ulaganjima u infrastrukturu, očekivanjima razvoja industrije govori Branimir Marić, član Uprave i glavni direktor za tehniku i informacijske tehnologije drugog po veličini domaćeg telekom operatora A1 Hrvatska.
Prvu ekskluzivnu emisiju s MWC 2023. iz Barcelone zaključujemo razgovorom sa Silviom Kutićem suosnivače i glavnim izvršnim direktorom Infobipa koji govori o tome što se sve događala ovih godina, kakvi su planovi i očekivanja prvog hrvatskog jednoroga.
Nakon triju ekskluzivnih TV emisija sa sajma IFA 2024 krećemo dalje i sada su na redu ekskluzivne TV emisije s Weekenda 2024 gdje smo opet imali vrlo zanimljive sugovornike. Ono što je danas jasno je da nem djelatnosti koja prožima marketing, komunikacije, oglašavanje kao što je to danas slučaj s umjetnom inteligencijom i različitim tehnologijama i rješenjima koja se oko nje razvijaju.
Pred vama je posljednja ekskluzivna TV emisija sa sajma IFA 2024 koji je ove godine proslavio svoj stoti rođendan. Sajam je ove godine posjetilo preko 215.000 posjetitelja iz 138 zemalja, od čega 133.000 stručnih posjetitelja, navode organizatori.
Umjetna inteligencija (AI) i strojno učenje (ML) transformiraju kibernetičku sigurnost omogućujući brže i točnije otkrivanje prijetnji. Ove tehnologije analiziraju goleme količine podataka kako bi identificirale neobične obrasce i ponašanja koji mogu ukazivati na sigurnosnu prijetnju. Za CMS, implementacija AI i ML može značajno poboljšati našu sposobnost otkrivanja i odgovora na prijetnje u stvarnom vremenu, smanjujući prozor mogućnosti za napadače ili čak automatizirati suvišne zadatke povezane s NIST okvirom za upravljanje rizicima.