Pogubni DDoS (Distributed Denial-of-service) napadi u 2016. godini rušili su rekorde i velikane kao Twitter, Amazon, Spotify, Github, Netflix, PayPal, eBay i Reddit, a najčešći izvor napada jesu Sjedinjene Američke Države. Ne Kina ili Rusija, kao što se možda moglo očekivati.
Naime, čak 180 652 DDoS napada stigli su iz SAD-a i to je 24 posto svih u prošloj godini. Odmah slijedi Velika Britanija s 9,7 posto, odnosno 72 949 napada, potom Njemačka s 49 408 napada (6,6 posto) i tek onda ide Kina sa 6,2 posto (46 763 napada) i Rusija s 4,4 posto (33 211 napada).
To pomalo mijenja percepciju jer konstantno se priča o opasnim hakerima iz Kine i Rusije, koje je nemoguće zaustaviti dok "ruše stranice, kradu informacije i špijuniraju koga i koliko hoće". Istina je drugačija, očito. Kina i Rusija zajedno čine više nego dvostruko manje napada nego SAD sam.
Nad ovim podacima koje predstavlja Akamai treba se zapitati i promijeniti strategiju kojom se pristupa borbi protiv hakerskih napada ove vrste...
Prema analizi podataka koju je proveo Surfshark, Amazon Echo je posebno podatkovno gladan pametni kućni uređaj. Istraživačka tvrtka je analizirala koliko podataka prikupljaju aplikacije popularnih uređaja za kuću te je otkrila da Amazonova aplikacija prikuplja korisničke podatke po 28 od mogućih 32 različite metrike, uključujući podatke o zdravlju i povijest pretraživanja.
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će broj provjera digitalne osobne iskaznice dosegnuti 86 milijardi u 2025., porast sa 75 milijardi u 2024. Time se održava trend iz prethodne godine kada je rast dosegao 16 posto.
Prema podacima Omdie, online potrošnja potrošača dosegnut će 4,4 bilijuna dolara u 2025. godini, pri čemu će SAD pridonijeti 1,4 bilijuna dolara. Do 2029. godine, ta će se cifra povećati na 6,6 bilijuna dolara, s američkim udjelom od 2 bilijuna dolara.