Sve dok mi koristimo alfanumeričke lozinke, ljudi će uvijek pokušati zaštititi osobne podatke s kodovima poput „123456“ ili „lozinka“. No, Microsoft je odlučio reći odlučno ne svim onim lozinkama koje su slabe ili jednostavno - glupe.
Prikupljanjem podataka (10 milijuna) od napadnutih računa, Microsoft redovito ažurira popis lozinki koje su slabe i na taj način upozorava korisnike da ih ne koriste. Umjesto da se na skali pojavljuje svima nama dobro poznata oznaka "weak" ili "strong," novi program sada doslovce prisiljava korisnike da odaberu lozinku koju je teže pogoditi.
Alex Weinert, menadžer u Azure AD Identity Protection, savjetuje korisnicima da je najvažnija stvar prilikom odabira lozinki da se odabere ona koja je jedinstvena. Treba izbjegavati pojmove kao što su "qwerty," "welcome," "login," "football," "baseball," i "monkey“, a Microsoft je već u svoj novi program uveo navedene lozinke kao „zabranjeno voće“.
Ipak, opet je problem u ljudima. Koliko god se trudili objasniti da treba malo razmišljati prilikom odabira lozinki, opet se dogodi da je najlakše napisati „1234“. I onda nam je tehnologija kriva kada nas netko hakira....
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će broj provjera digitalne osobne iskaznice dosegnuti 86 milijardi u 2025., porast sa 75 milijardi u 2024. Time se održava trend iz prethodne godine kada je rast dosegao 16 posto.
Prema podacima Omdie, online potrošnja potrošača dosegnut će 4,4 bilijuna dolara u 2025. godini, pri čemu će SAD pridonijeti 1,4 bilijuna dolara. Do 2029. godine, ta će se cifra povećati na 6,6 bilijuna dolara, s američkim udjelom od 2 bilijuna dolara.
Dva spektakularna gola Declana Ricea iz slobodnjaka dodatno su rasplamsali interes za završnicu UEFA Lige prvaka. Mogu li genijalci u Barceloninom dresu nakon rapsodije protiv Borussie ići do kraja?